Tento web používá k poskytování služeb, personalilzaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Najděte Váš vůz...

Hlavní výhody zapalovacích svíček NGK V-Line

 • Dnes již 39 typů zapalovacích svíček pokrývá více než 97% trhu.
 • Krátké označení VL-1 až VL-39 usnadňuje hledání a skladování svíček, tento systém krátkého značení je používán také u žhavících svíček řady NGK D-Power.
 • Díky praktickému balení a díky vysoké obratovosti jsou svíčky řady V-Line to nejvýhodnější řešení v poměru cena/kvalita a to vše v OE kvalitě.

 

OE reference

Svíčky NGK V-LineStále více výrobců automobilů používá NGK zapalovací svíčky pro prvovýbavu - např. Alfa Romeo, AMG Mercedes, Audi, BMW, Daewoo, Daihatsu, Daimler Chrysler, Fiat, Ford, General Motors, Hyundai, Kia, Lanica, Land Rover, Lexus, Lotus, Maserati, Maybach, Mazda, MCC (Smart), Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Suzuki, Škoda, Toyota, VW, Volvo a mnoho jiných.

 

Výzkum a vývoj

NGK Europe v německém Ratingenu investovalo od devadesátých let více než deset milionů EUR do vlastního testovacího a vývojového centra, kde probíhá intenzivní spolupráce mezi inženýry z NGK a výrobci automobilů na nových typech a testech přímo na konkrétních motorech. Pro 100% záruku funkčnosti je toto centrum vybaveno speciální komorou s možností nastavení teploty vzduchu mezi -40 a +50 °C pro simulaci extrémních klimatických podmínek.

 

Od prototypu k optimálně upravené zapalovací svíčce

Čím dříve je NGK zapojeno do procesu vývoje nového motoru, tím úspěšnější je pak výsledek. Důvera, kterou ve firmu NGK vkládá automobilový průmysl, je objektivním důkazem kvality výrobků NGK. Jsou-li určeny rámcové údaje, pak je vývoj provázen náročnými testy vedou krok za krokem k perfektnímu řešení zapalovací svíčky: přímo u zákazníka, v technockém centru v Ratingenu a v japonské mateřské firmě.

Inženýři NGK v Ratingenu se koncentrují například na zkoužky ohledně tepelných hodnot, stabilitu volnoběhu, zapalování, chování při studeném startu, zkoužky dlohodobého zatížení, atd.. Paralerně s technickými zkouškami provádí technické centrum v Japonsku především základní výzkum, jako například optimalizace výrobního procesu, vývoj nových komponentů materiálů a nového designu zapalovacích svíček.

Všechno probíhá ruku v ruce, než vznikne nový typ zapalovací svíčky. I v tom případě, kdyby došlo ke konci celého vývojového procesu v jemném tuningu jěště k podstatným změnám, je NGK tým na všechno nejlépe připraven. Součastně se určuje a posuzuje objem produkce pro potřeby trhu s náhradními díly.

Průměrně trvá vývoj nového typu zapalovací svíčky 12 až 18 měsíců. Pro NGK to představuje den co den novou výzvu pro další vylepšení ověřených technologií a vlastními inovacemi udělat techniku zapalování ještě výkonnější, spolehlivější a vlídnější k životnímu prostředí.

 

Výhody zapalovacích svíček NGK V-Line

 • Bezpečné zapalování - větší ochrana pro životní prostředí
  Nebezpečí vynechávání zapalování se konstrukcí V-Line snižuje na minimum. Tím se zamezuje negativním následkům vynechávání zapalování, jako jsou zvýšená spotřeba paliva a zvýžené emise škodlivých látek, které zatěžují životní prostředí.
 • Bezpečné zapalování - větší ochrana pro katalyzátor
  Jak důležitá je spolehlivost zapalování zapalovací svíčky se projevuje zvláště u katalyzátoru. Jeho životnost a účinnost se často zbytečně snižuje nepozorovaným vynecháváním zapalování. Svíčky V-Line nabízejí účinou ochranu katalyzátoru.
 • Bezpečnost pro řidiče - kvalita prvovýroby
  Zapalovací svíčky NGK jsou vysoce kvalitní výrobky. Důkaz: používají je velcí výrobci automobilů a vozidel po celém světě: např. Alfa Romeo, AMG Mercedes, Audi, BMW, Daewoo, Daihatsu, Daimler Chrysler, Fiat, Ford, General Motors, Hyundai, Kia, Lanica, Land Rover, Lexus, Lotus, Maserati, Maybach, Mazda, MCC (Smart), Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Suzuki, Škoda, Toyota, VW, Volvo a mnoho jiných.