Tento web používá k poskytování služeb, personalilzaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Najděte Váš vůz...

NGK LPG LaserLine - sortiment jako žádný druhý

LPG LaserLineSpeciální sortiment zapalovacích svíček pro motory na plyn (LPG/CNG) byl na trhu doposud hledán marně. NGK Spark Plug Europe tuto mezeru vyplňuje.

 • Pro motory na plyn: LPG a CNG
 • Dvojité provedení z ušlechtilých kovů: Svařeno laserem
 • Speciální vrstva: Chrání a usnadňuje demontáž
 • Bezproblémová montáž: Vzdálenost elektrod je přesně nastavena
 • S pouze sedmi typy: 95% pokrytí trhu

 

LPG LaserLine - to nejlepší pro motory na plyn

S LPG LaserLine je nyní k dispozici sortiment, jehož svíčky byly vyvinuty speciálně pro provoz na plyn. Znamená to jediné: Přestavba a servis jsou citelně usnadněny a jsou bezpečnější. Kdo své auto nechá přestavět na plyn, profituje v celé Evropě z výrazně příznivějších cen paliva díky nižšímu zdanění plynu. Počet přestaveb se tak rok od roku zvyšuje. Z tohoto vývoje mohou profitovat i prodejci a opravny.

Při volbě správné zapalovací svíčky bylo doposud nutné věnovat pozornost mnoha faktorům - což bylo často spojeno s víceprácí. Spalování plynu se totiž značně liší od spalování benzínu: směs plynu a vzduchu se zapaluje obtížněji. Zvyšuje se potřebné zapalovací napětí (viz graf) a tím i riziko výpadku zapalovacích cívek. K tomu se přidává, že směs plynu a vzduchu hoří při vyšších teplotách.

LPG graf

 

Běžné materiály elektrod a tělesa svíčky v tomto prostředí rychleji korodují, kromě toho musí zapalovací svíčka odvádět více tepla. Za nejlepší řešení byl doposud pokládán přechod od standardních zapalovacích svíček na svíčky z ušlechtilého kovu s jinou tepelnou hodnotou a v jednotlivých případech úprava vzdálenosti elektrod.

Nyní však existuje lepší alternativa: speciální zapalovací svíčky ze sortimentu LPG LaserLine. Tento sortiment pokrývá více než 90 procent vozidel v Evropě schopných přestavby, v jednotlivých zemích dokonce až 97 procent. LPG LaserLine tak poskytuje ideální zapalovací svíčku pro téměř každé evropské auto, které bylo přestavěno.

 

LPG LaserLine - špičková technika pro provoz na plyn

LPG elektroda

 1. Hi-tech elektrody
  Zapalovací svíčky LPG LaserLine mají střední elektrodu s iridiovou špičkou a zemní elektrodu s platinovým čipem. Tyto čipy z ušlechtilých kovů jsou přivařeny pomocí náročného a firmou NGK patentovanéhopostupu pomocí laseru. Výhoda: Tyto ušlechtilé kovy odolávají nepříznivým podmínkám při provozu na plyn. Vzdálenost elektrod zůstává během celé životnosti téměř stejná.
 2. Individuální vzdálenost elektrod
  U každého typu LPG LaserLine byla pro provoz na plyn předem nastavena ideální vzdálenost mezi střední a zemní elektrodou. Ruční přizpůsobování tedy odpadá.
 3. Optimální tepelné vlastnosti
  Měděné jádro v zemní elektrodě každé zapalovací svíčky LPG LaserLine zlepšuje odvádění tepla a pomáhá tak optimálně regulovat zvýšenou úroveň teplot při provozu na plyn. Konstrukční vlastnosti chrání tyto zapalovací svíčky ještě lépe před zanášením sazemi
 4. Tepelný štít pro tělo svíčky
  Vrstva speciální slitiny pokrývá tělo každé zapalovací svíčky LPG LaserLine. Ta je tak chráněna před vyššími teplotami popřípadě před zvýšeným ohrožením korozí. Podobnou vrstvu v současnosti nenabízí žádný jiný výrobce na trhu.
 5. Ulehčení zapalovacím cívkám
  Testy NGK prokázaly: Při provozu na plyn se potřebné zapalovací napětí zvyšuje až o 7000 voltů - to je tvrdý test zapalovacích cívek. Pouze 0,6 mm silná iridiová střední elektroda zapalovacích svíček LPG LaserLine působí proti tomu. Vystačí si s mimořádně malým zapalovacím napětím. Kromě toho její tvar příznivě ovlivňuje optimální šíření čela jiskry.

 

Funkce motoru na plyn

LPG motor